Pajzsmirigy betegség tünete lehet

Orvos válaszol rovat
Tisztelt Orvos!

23 éves vagyok, 52 kg, 166 cm, negyed évente járok vérvételre vashiány miatt, de már 2 éve nincs vashiányom. A vérnyomásom nagyon alacsony (átlagban 90/60, maximum 100/70) a pulzusom magas, ami az alacsony vérnyomás rovására írható. Az alacsony vérnyomás kellemetlen, de megtanultam kezelni (sok folyadék, inkább fokozatosan teázás mintsem rögtön egy kávé vagy energiaital, a két utóbbitól rosszul is leszek, stb stb.)
Rendszeresen sportolok, mindig is sportoltam, hetente legalább 100 km-t biciklizem, de ha egyben kell 150 km-t biciklizni az sem okoz gondot, 30 km/h átlaggal. Mindenhova kerékpárral vagy gyalog megyek tömegközlekedés helyett. Futni is eljárok, de csak fél órákat futok, és nem túl nagy rendszerességgel. Eddig nem éreztem különösebb problémát, de a kíváncsiság kedvéért, legutóbb egy pulzusmérővel futottam és döbbentem álltam az értékek előtt:
csak a bemelegítésnél 140 volt a pulzusom, 25 percet futottam 190-es pulzussal (a lehető legkisebb tempóban 8,8km/h, és az első 15 perc alatt még semmi megerőltetést sem éreztem) és a sprintnél pedig 210 volt. A vége fele éreztem erősebb szívdobogást, de ez már máskor is előfordult így nem szoktam jelentőséget tulajdonítani neki.

Normális az ilyen magas pulzus? Káros lehet hosszú távon ha ilyen pulzussal edzek? Ha mondjuk hetente kétszer háromszor eljárnék futni akkor csökkenne az érték? Mi az az érték ahová le kéne tornáznom a pulzusom, hogy normálisnak mondhassam? A magas pulzusszám ellen tudok tenni valamit úgy, hogy a vérnyomásom ne legyen még alacsonyabb?

Szív ultrahangon, ekg-n voltam, az egyetlen amit megállapítottak, hogy van valamiféle kicsi légzési arythmia ami a korom miatt lehet. (Tavaly vizsgálták, gyakori szívdobogás érzés miatt, ami az elmúlt 1 évben már nem olyan gyakori).

Az általános vérképemben nem szokott eltérés mutatkozni, a vércukrom alacsony. Pedig eszem rendesen és nem egyoldalúan, nincs amit kizárnék az étrendemből.
2012. 09. 10. | 21:39

Kedves Kérdező!
Gratulálok a jó fizikai erőnlétéhez! A pulzusszám valóban csökkenthető bizonyos mértékig az edzés növelésével, de egyéni tényezők is befolyásolják a percenkénti szívverés számot. A vashiány ellenőrzés miatt ritkábban is elegendő vérvétel, de következő alkalommal TSH meghatározás is javasolt(pajzsmirigy betegség kizárása céljából). Pajzsmirigy betegség tünete lehet az alacsony testtömeg, a magasabb pulzus is.

Orvosszakértő 2012. 09. 12. | 14:55
Szóljon hozzá!
Kommentezéshez lépjen be, vagy regisztráljon
close