Szapora pulzus

Orvos válaszol rovat

Kérdező

2011. 03. 05. | 20:15

Üdvözlöm Önöket!

Érdeklődni szeretnék 1 éve volt egy ablációm, mely sikeresen végződött. Azóta mindig jó volt a vérnyomásom és a pulzusom is. De mostanában volt egy gerincérzéstelenítésben végzett asc-m, mely után néhány napra, apró szédülés, szapora pulzus, lábgyengeség és szemfájás alkult ki. Nem tudom mire véljem, eddig rendbe volt minden, most meg minden megváltozott. Elképzelhető hogy valami fertőzést elkaptam műtét közben illetve a kórházban, ami ráment volna a szívemre, vesére stb.? Mit tanácsolnak mit tegyek? Válaszukat köszönöm.

Orvosszakértő

2011. 03. 15. | 09:26

Kedves Kérdező!
Fertőzésre láz, a beavatkozás helyén duzzanat, fájdalom hívhatja fel a figyelmet. Valószínűbb, hogy a gerincközeli érzéstelenítés következménye/mellékhatása okozza a panaszt, a gerincfolyadék szivárgásakor szoktak ilyen tünetek jelentkezni, ez néhány napig is eltarthat. Ha panaszai továbbra is fennállnak, javasolt az operáló intézet felkeresése.