Orvos válaszol

Zsibbad a szám és nyelvem2012. 05. 28. | 09:58

Kedves Kérdező! Azt nem jelezte, hogy a szédülés és a fejfájás mikor kezdődött, összefüggésben van-e az arcidebénulással, és azt sem tudom, hogy vizsgálta-e neurológus. Ha nem , érdemes lenne neurológiai

Alacsony vérnyomás, mozgáshiány2012. 05. 22. | 23:51

Kedves Kérdező! Valószínűleg a mozgáshiány is szerepet játszik, meg kellene próbálni mobilizálni, kiültetni, tornáztatni, bár ennek mikéntjéről az ortopédus tudna jobban nyilatkozni (rehabilitációs osztály, gyógytornász nem jön szóba?). Nem írja,

Vérnyomás eltérés2012. 05. 22. | 16:16

Kedves Kérdező! A domináns karon magasabb szokott lenni a vérnyomás, tehát, ha ön jobbkezes, ez a különbség még teljesen normális. A vérnyomás értékek rendben vannak, a pulzusszám kicsit magas, ennek

Szédülést kiváltó okok2012. 05. 21. | 22:20

Kedves Kérdező! Oka lehet pl. a belsőfülben lévő egyensúlyozásért felelős szerv, az egyensúlyozó ideg vagy központ bántalma, stb. Neurológiai kivizsgálás indokolt, kérjen ide beutalót!

Bilobil és aspirin szedése2012. 05. 19. | 10:41

Kedves Kérdező! Semmiképp se hagyja abba az aspirin szedését, hanem kezelőorvosával beszélje meg, hogy szedheti-e a Bilobilt, ha igen, gyakrabban kell ellenőrzéseken részt vennie.

Szédülés, Immurán2012. 05. 19. | 10:27

Kedves Kérdező! Sajnos vizsgálat nélkül nem tudom megmondani, hogy miért szédül. Ha ez csak 2 hete áll fent, nem tudom, miért pont pszichiáterhez ment? A szédülés kivizsgálását a háziorvosnál kell

Parkinson kór, Bilobil2012. 05. 19. | 10:13

Kedves Kérdező! Lehet a Bilobilnak is mellékhatása, mint minden más hasonló készítménynek, de ez nem a Parkinson kórtól függ. Előfordulhat allergia, illetve ha szed aspirint a beteg, a vérzési hajlam

Hatóanyag, gyógyszerösszetétel2012. 05. 16. | 17:09

Kedves Kérdező! Az említett gyógyszerek a Bilobil kivételével a magyar gyógyszeradatbázisban nincsenek benne, ezért pontos összetételükről felvilágosítást adni nem tudok. Érdemes a gyógyszerész segítségét kérni a pontos összetételt illetően.

Terhelést követő szédülés2012. 05. 14. | 23:18

Kedves Kérdező! Kardiológiai ok valószínű, akár ritmuszavar, akár vérnyomásprobléma, stb. is állhat a háttérben. Vezessen vérnyomás- és pulzusnaplót, keresse fel háziorvosát, kivizsgálás szükséges.

Légúti fertőzés idős korban2012. 05. 14. | 22:50

Kedves Kérdező! Valószínűleg visszaáll a normális pulzus, ha elhagyja édesanyja az Euphylong szedését, mindenképp konzultáljon a gyógyszerszedésről a háziorvossal!

close