Szakértő válaszol rovat

Tegye fel kérdését most! Szakértő válaszol Kérdése van? Nem találja amit keres? Szakértőink a lehető leghamarabb válaszolnak Önnek
Alacsony pulzusszám
Tisztelt Doktor!

17éves barátomnak időnként nagyon alacsony a pulzusa (45-55), emellett a vérnyomása magas, erre gyógyszert szed. A kérdésem az lenne, hogy mi okozhatja ezt, és van-e okunk aggódni? Válaszát előre is köszönöm.
2011. 03. 20. | 19:12

Kedves Kérdező!
Ilyesmi normálisan is előfordulhat edzett embereknél, de lehet gyógyszer mellékhatása is (nem derül ki, milyen gyógyszereket szed, bár fiataloknál ilyen típusú gyógyszert vérnyomásra ritkábban szoktak javasolni), lehet magasabb vérnyomás mellett jelentkező reflexesen alacsonyabb pulzusszám is. Ha ezt nyugalomban mérik, a vérnyomás is rendben van, nincs mellette panasza, akkor nem kell miatta aggódni, egyéb esetben javasolt felkeresni a kezelőorvost.

WEBBeteg orvos szakértő2011. 03. 22. | 12:26
Szóljon hozzá!
Kommentezéshez lépjen be, vagy regisztráljon
close